Hemsidor i Idrottonline stängs ner 2022-12-31. Läs mer
Hoppa till sidans innehåll

2011


                                                                        R E S U L T A T

                                                          Strandmilen 2011   2011-05-06

                                                                 Hultsfreds Löparklubb

               Plac.   Start nr.        Deltagare / Klubb                                                              Tid

            .

                                               Flickor  8  0,7 km                                               Antal:  5

                   1      258  .   Minea Snickars / ort: Vimmerby                                        0:03:34,3

                   2      262  .   Emma Jonsson / Storebro sport club                                 0:03:45,3

                   3      260  .   Tuva Östengård / Blackstad IF                                          0:04:02,4

                   4      261  .   Alice Degerman / Blackstad IF                                         0:05:10,5

                   5      259  .   Molly Ainemo / ort: Hultsfred                                            0:05:24,3

            .

                                               Pojkar  8  0,7 km                                               Antal:  9

                   1      333  .   Olle Eriksson / ort: Gullringen                                           0:02:45,5

                   2      332  .   Erik Liljegren / Målilla-Mörlunda SKI                                  0:02:56,8

                   3      337  .   Axel Anderson/Landholm / ort: Hultsfred                            0:03:06,4

                   4      336  .   Kalle Johansson / ort: Hultsfred                                        0:03:28,2

                   5      335  .   Lucas Karlsson / ort: Hultsfred                                          0:03:28,9

                   6      339  .   Simon Tuvesson / Hultsfreds LK                                       0:03:33,0

                   7      331  .   Hanners Degerman / Blackstad IF                                     0:04:01,0

                   8      334  .   Ebbe Lockström / ort: Hultsfred                                        0:04:28,6

                   9      338  .   Noa Snickars / ort: Vimmerby                                           0:04:43,0

            .

                                               Flickor  10  0,7 km                                             Antal:  5

                   1      281  .   Lisa Sandsten / Oskarshamns SK                                    0:02:54,2

                   2      284  .   Philippa Johansson / Målilla-Mörlunda SKI                         0:03:00,2

                   3      283  .   Ida Hansson / Målilla-Mörlunda SKI                                   0:03:03,3

                   4      280  .   Thea Ainemo / Hultsfreds OK                                           0:03:43,5

                   5      282  .   Emilia Arvidsson / Storebro sport club                               0:04:04,3

            .

                                               Pojkar  10  0,7 km                                             Antal:  4

                   1      352  .   Alex Bexell / Kisa SK                                                      0:02:49,4

                   2      351  .   Oskar Snickars / ort: Vimmerby                                        0:02:52,5

                   3      355  .   Pelle Johansson / ort: Hultsfred                                        0:03:25,1

                   4      353  .   William Gustavsson / Hultsfreds OK                                  0:03:25,7

            .

                                               Flickor  12  1,4 km                                             Antal:  5

                   1      306  .   Mimmi Andersson / Hjortens SK                                       0:06:07,1

                   2      305  .   Emma Billing / Hultsfreds OK                                           0:06:14,3

                   3      307  .   Anna Eklöf / Hjortens SK                                                 0:06:21,4

                   4      309  .   Julia Arvidsson / Storebro sport club                                  0:06:23,2

                   5      304  .   Clara Gustavsson / Hultsfreds OK                                     0:06:29,7

            .

                                               Pojkar  12  1,4 km                                             Antal:  2

1                      371  .  Loke Östengård / Blackstad IF                                             0:05:25,0

                   2      372  .   Isak Andersson/Landholm / ort: Hultsfred                           0:06:06,1

            .

                                               Flickor  14  1,4 km                                             Antal:  2

                   1      322  .   Ida Zetterström / Målilla-Mörlunda SKI                               0:05:32,7

                   2      321  .   Isabella Bexell / Kisa SK                                                  0:05:47,0

            .

                                               Pojkar  14  1,4 km                                             Antal:  3

                   1      391  .   Erik Sandsten / Oskarshamns SK                                    0:04:56,4

                   2      393  .   Gabriel Adolfsson / Hultsfreds LK                                      0:05:23,9

                   3      392  .   Elias Andersson/Landholm / ort: Hultsfred                         0:05:54,3

            .

                                               Klass  2  Damer  10 km                                      Antal:  6

                   1        77  .   Fanny Ek / Tjust Bike o Running Club                               0:37:53,6

                   2        76  .   Emmy Johansson / Hultsfreds LK                                     0:42:46,7

                   3        78  .   Sara Dolk / Hultsfreds LK                                                 0:46:06,3

                   4        79  .   Emma Pettersson / Hultsfreds LK                                     0:46:30,8

                   5        80  .   Annelie Arvidsson Juthe / Storebro sport club                     0:48:18,8

                   6        81  .   Beatrice Edgren / Hultsfreds LK                                        0:50:16,6

            .

                                               Klass  4  Damer  5,0 km                                     Antal:  10

                   1      161  .   Susanna Molin / Målilla-Mörlunda SKI                               0:21:23,7

                   2      159  .   Linnea Liljegren / Målilla-Mörlunda SKI                              0:21:46,4

                   3      162  .   Hellen Andersson / Hultsfreds LK                                      0:23:04,0

                   4      156  .   Suzanne Zetterström / Målilla-Mörlunda SKI                       0:23:06,4

                   5      157  .   Camilla Liljegren / Målilla-Mörlunda SKI                             0:23:54,1

                   6      165  .   Anna Pettersson / Hultsfreds LK                                       0:23:56,4

                   7      164  .   Petra Pettersson / Hultsfreds LK                                       0:23:59,7

                   8      155  .   Lilian Brorsson / Högby IF                                                0:25:21,7

                   9      158  .   Rebecka Liljegren / Målilla-Mörlunda SKI                           0:25:42,7

                 10      166  .   Marina Martinsson / Målilla-Mörlunda SKI                          0:25:49,8

            .

                                               Klass  1  Herrar  10 km                                      Antal:  32

                   1          8  .   Christoffer Fogel / Oskarshamns SK                                 0:34:55,4

                   2          6  .   Johan Gustavsson / Kisa SK                                            0:35:12,6

                   3          7  .   Marcus Andersson / Högby IF                                          0:35:48,9

                   4          9  .   Lennart Pettersson / Målilla-Mörlunda SKI                         0:38:28,7

                   5        17  .   Jörgen Adolfsson / Hultsfreds LK                                      0:38:57,4                

                   6        11  .   Tony Zetterström / Målilla-Mörlunda SKI                            0:39:14,8

                   7          4  .   Andreas Ainemo / Hultsfreds LK                                       0:39:28,2

                   8          1  .   Magnus Homann / OK Orinto                                            0:39:38,2

                   9        25  .   Johan Sellmo / ort: Vetlanda                                             0:39:46,1

                 10        10  .   Mikael Thuresson / Målilla-Mörlunda SKI                           0:39:54,8

                 11        20  .   Per Jonsson / Storebro sport club                                     0:40:54,4

                 12        21  .   Håkan Pettersson / Hultsfreds LK                                     0:41:07,3

                 13        16  .   Nils Rydenfalk / Hultsfreds LK                                          0:41:27,6

                 14        33  .   Arne Jacobsson / Södra Vi IF                                           0:41:35,5

                 15        36  .   Mats Allden / ort: Vetlanda                                               0:42:32,5

                 16        32  .   Niklas Samuelsson / ort: Ingatorp                                     0:42:42,7

                 17        24  .   Mats Nilsson / Tjust Bike o Running Club                          0:43:49,6

                 18        31  .   Magnus Oskarsson / ort: Ingatorp                                     0:44:51,7

                 19        26  .   Jonny Ribersten / ort: Vetlanda                                         0:45:49,7

                 20        23  .   Anders Degerman / Blackstad IF                                      0:46:00,4

                 21        28  .   Mathias Avemarker / ort: Stora Aby                                   0:46:48,6

                 22        18  .   Sören Persson / Hvetlanda Skidklubb                                0:46:55,8

                 23        30  .   Herman Billing / Målilla OK                                               0:47:04,6

                 24        14  .   Christian Andersson / Hultsfreds LK                                  0:48:11,8

                 25        22  .   Patrik Arvidsson / Storebro sport club                                0:48:18,0

                 26        27  .   Henrik Danestrand / ort: Vimmerby                                   0:49:11,6

                 27        15  .   Jan Larsson / Storebro sport club                                      0:49:25,6

                 28        13  .   Algot Andersson / Seskarö IF                                           0:49:45,7

                 29        35  .   Kjell Bergström / OK Njudung                                           0:49:53,9

                 30        29  .   Johan Billing / Målilla OK                                                 0:51:15,5

                 31          5  .   Göran Julin / Hultsfreds LK                                               0:55:20,0

                 32        34  .   Åke Hammarskjöld / IFK Tuna                                          1:00:32,4

            .

                                               Klass  3  Herrar  5,0 km                                     Antal:  10

                   1      109  .   Johan Sandsten / Oskarshamns SK                                  0:17:09,7

                   2      108  .   Nils-Allan Torstensson / Hultsfreds LK                               0:18:22,2

                   3      116  .   Daniel Jacobsson / Hultsfreds LK                                      0:18:37,7

                   4      111  .   Anders Emanuelsson / Målilla-Mörlunda SKI                       0:19:19,4

                   5      117  .   Mattias Berggren / Hultsfreds LK                                       0:19:28,1

                   6      110  .   Christer Träff / Målilla-Mörlunda SKI                                  0:19:44,3

                   7      113  .   Jens Sämfors / ort: Hultsfred                                            0:22:45,4

                   8      112  .   Thomas Fungmark / ort: Hultsfred                                     0:23:03,1

                   9      115.     Mikael Eklöf / ort: Hultsfred                                               0:30:48,5

                 10      114  .   Magnus Eklöf / ort: Hultsfred                                             0:39:43,8

            .

                                               Klass 6 Damer motion 5,0 km                            Antal:  1

                   1      229  .   Dagny Karlsson / Hultsfredsbygdens SPF                         0:52:49,0

      .

                                                  E J    F U L L F Ö L J T                                                    Antal:  2

         .

                                            Pojkar  10  0,7 km

         .                 354  B  Aron Östengård / Blackstad IF                                       

         .

                                            Klass  1  Herrar  10 km

         .                    3  B  Nane Andersson / ort: Hultsfred                                      

 

Uppdaterad: 07 MAJ 2011 14:23 Skribent: Andreas G. Ainemo

Postadress:
Hultsfreds LK
Anders Andersson, Slättvägen 14
57735 Hultsfred

Besöksadress:
Anders Andersson, Slättvägen 14
57735 Hultsfred

Kontakt:
Tel: 0732188589
E-post: anders_runners@hotma...

Se all info