Hoppa till sidans innehåll

RESULTAT STRANDMILEN

24 MAJ 2008 16:57
Här kommer resultaten för strandmilen 23/5 2008
  • Uppdaterad: 11 APR 2016 13:02

   == RaceMan ==                                                                         w w w . r a c e m a n . n u

        T i m e  M a n a g e r                                                                                                Totalt antal

                                                                        R E S U L T A T

                                                          Strandmilen 2008   2008-05-21

                                                                 Hultsfreds Löparklubb

               Plac.   Start nr.        Deltagare / Klubb                                                             Tid

            .

                                               Flickor  8  0,6 km                                              Antal:  9

                   1      283  .   Ida Hansson / Målilla-Mörlunda SKI                                  0:03:33,8

                   2      278  .   Julia Arvidsson / Storebro sport club                               0:03:55,0

                   3      275  .   Wendela Hammarsjöld / ort: Tuna                                    0:04:06,9

                   4      279  .   Hanna Tuvesson / Hultsfreds LK                                      0:04:10,4

                   5      282  .   Ebba Engqvist / ort: Silverdalen                                      0:04:18,6

                   6      280  .   Nellie Karlsson / ort: Hultsfred                                         0:04:21,8

                   7      277  .   Emilia Arvidsson / Storebro sport club                             0:04:49,3

                   8      281  .   Emilia Lindström / ort: Sköllersta                                     0:04:55,8

                   9      276  .   Andrea Emanuelsson / Målilla-Mörlunda SKI                     0:08:39,8

            .

                                               Pojkar  8  0,6 km                                               Antal:  9

                   1      253  .   David Ganbrant / Björksfors Goif                                     0:02:57,2

                   2      261  .   William Steinholtz / Målilla-Mörlunda SKI                          0:03:08,5

                   3      252  .   Isak Ganbrant / Björksfors Goif                                        0:03:36,4

                   4      257  .   Erik Liljegren / Målilla-Mörlunda SKI                                  0:03:50,9

                   5      260  .   Joel Larsson / ort: Hultsfred                                            0:04:03,7

                   6      255  .   William Gustavsson / Hultsfreds OK                                0:04:26,1

                   7      259  .   Elias Lindström / ort: Sköllersta                                       0:04:40,7

                   8      256  .   Simon Tuvesson / Hultsfreds LK                                      0:06:05,2

                   9      254  .   Wilhelm Hammarsjöld / ort: Tuna                                      0:06:36,1

            .

                                               Flickor  10  0,6 km                                             Antal:  5

                   1      326  .   Ida Zetterström / Målilla-Mörlunda SKI                              0:02:42,2

                   2      321  .   Melinda Karlsson / Målilla-Mörlunda SKI                           0:02:59,0

                   3      323  .   Emma Billing / Hultsfreds OK                                          0:03:23,5

                   4      322  .   Clara Gustavsson / Hultsfreds OK                                   0:03:38,2

                   5      325  .   Emmy Nilsson / ort: Hultsfred                                          0:04:52,6

            .

                                               Pojkar  10  0,6 km                                             Antal:  7

                   1      302  .   Axel Henriksson / Hultsfreds LK                                       0:02:32,1

                   2      303  .   Alfred Bergström / Hultsfreds FK                                     0:02:41,4

                   3      304  .   Lukas Örnros / Hultsfreds OK                                          0:02:42,7

                   4      306  .   Oscar Tuvesson / Hultsfreds LK                                      0:02:47,1

                   5      307  .   Felix Karlsson / Hultsfreds FK                                         0:02:47,4

                   6      305  .   Olof Nylander / ort: Hultsfred                                           0:02:54,0

                   7      301  .   Simon Nilsson / ort: Hultsfred                                          0:02:55,6

            .

                                               Flickor  12  1,2 km                                             Antal:  3

  RaceMan är utvecklad av              B = Brutit       D = Diskvalific.                  den 22 augusti 2000   07:00                    Sida 1 av 5

    C O R R I G O


   == RaceMan ==                                                                         w w w . r a c e m a n . n u

        T i m e  M a n a g e r                                                                                                Totalt antal

                                                                        R E S U L T A T

                                                          Strandmilen 2008   2008-05-21

                                                                 Hultsfreds Löparklubb

               Plac.   Start nr.        Deltagare / Klubb                                                             Tid

            .

                                               Flickor  12  1,2 km                                             Antal:  3

                   1      364  .   Eirin Andersson / Vimmerby OK                                      0:05:16,2

                   2      362  .   Josefine Larsson / Frödinge-Brantestad                           0:05:20,4

                   3      361  .   Kajsa Billinger / ort: Hultsfred                                          0:05:54,5

            .

                                               Pojkar  12  1,2 km                                             Antal:  5

                   1      345  .   Anton Carlsson / Målilla-Mörlunda SKI                              0:05:03,7

                   2      342  .   Eddie Ekholm / IK Akele                                                  0:05:05,6

                   3      341  .   Adrian Bergström / Hultsfreds FK                                    0:06:30,7

                   4      343  .   Oliver Fogel / Målilla-Mörlunda SKI                                  0:06:37,7

                   5      344  .   Alexander Emanuelsson / Målilla-Mörlunda SKI                 0:06:56,7

            .

                                               Pojkar  14  1,2 km                                             Antal:  3

                   1      382  .   Ken Slättengren / Högby IF                                             0:04:52,9

                   2      384  .   Jesper Pettersson / Målilla-Mörlunda SKI                         0:05:01,5

                   3      381  .   Robin Emanuelson / Målilla OK                                        0:05:54,2

            .

                                               Klass  2  Damer  10 km                                      Antal:  13

                   1        87  .   Alexandra Svensson / Hultsfreds LK                                0:37:10,0

                   2        88  .   Maria Rönndahl / IK Akele                                                0:39:37,0

                   3        89  .   Siv Persson / Målilla-Mörlunda SKI                                  0:40:14,0

                   4        82  .   Maria Zaninotti / Effect reklambyrå                                   0:43:05,0

                   5        92  .   Felicia Reimer / Västerviks OK                                         0:43:24,0

                   6        86  .   Sara Dolk / Gunnebo OK                                                 0:46:01,0

                   7        93  .   Annika Jarnulf / ort: Skövde                                             0:48:00,0

                   8        90  .   Annelie Arvidsson Juthe / Storebro sport club                  0:48:24,0

                   9        85  .   Marie Albertsson / Team CTL                                           0:48:46,0

                 10        81  .   Katja Koivisto / ort: Attsjö                                               0:50:35,0

                 11        91  .   Gunilla Gustavsson / ort: Vimmerby                                 0:51:10,0

                 12        84  .   Lilian Brorsson / Högby IF                                               0:51:20,0

                 13        83  .   Carina Beijer / Hultsfreds LK                                            0:54:49,0

            .

                                               Klass  4  Damer  5,4 km                                     Antal:  12

                   1      157  .   Sofie Barkstedt / Oskarshamns SK                                  0:20:23,0

                   2      158  .   Lena Rönndahl / IK Akele                                                 0:21:35,0

                   3      159  .   Gunilla Ekholm / IK Akele                                                 0:23:16,0

                   4      163  .   Suzanne Zetterström / Målilla-Mörlunda SKI                      0:23:20,0

                   5      161  .   Camilla Liljegren / Målilla-Mörlunda SKI                            0:24:10,0

                   6      160  .   Elin Ivarsson / Målilla-Mörlunda SKI                                 0:25:04,0

  RaceMan är utvecklad av              B = Brutit       D = Diskvalific.                  den 22 augusti 2000   07:00                    Sida 2 av 5

    C O R R I G O


   == RaceMan ==                                                                         w w w . r a c e m a n . n u

        T i m e  M a n a g e r                                                                                                Totalt antal

                                                                        R E S U L T A T

                                                          Strandmilen 2008   2008-05-21

                                                                 Hultsfreds Löparklubb

               Plac.   Start nr.        Deltagare / Klubb                                                             Tid

            .

                                               Klass  4  Damer  5,4 km                                     Antal:  12

                   7      152  .   Josefine Winnerhed / ort: Hultsfred                                  0:26:01,0

                   8      156  .   Alexandra Edén / ort: Hultsfred                                        0:27:35,0

                   9      162  .   Rebecka Liljegren / Målilla-Mörlunda SKI                          0:27:41,0

                 10      154  .   Linnea Larsson / Hultsfreds LK                                        0:28:40,0

                 11      165  .   Sofie Bäck / Södra Vi IF                                                  0:28:40,0

                 12      155  .   Marianne Edén / ort: Hultsfred                                         0:30:46,0

            .

                                               Klass  1  Herrar  10 km                                      Antal:  36

                   1          3  .   Johan Lundahl / Hultsfreds LK                                         0:33:57,0

                   2        31  .   Elis Bengtsson / Malung FI                                              0:34:29,0

                   3        30  .   Carl-Johan Olofsgård / Hässelby SK                                0:35:00,0

                   4        23  .   Johan Gustavsson / Kisa SK                                           0:35:16,0

                   5        12  .   Christer Freij / Oskarshamns SK                                       0:35:24,0

                   6          2  .   Christoffer Zaninotti / Effect reklambyrå                           0:35:49,0

                   7        11  .   Tommy Unosson / Oskarshamns SK                                0:35:55,0

                   8        32  .   Martin Hedman / K3 IF                                                     0:36:44,0

                   9        18  .   Ismail Muktar,Sharif / IK Akele                                          0:37:04,0

                 10        14  .   Stefan Larsson / Frödinge-Brantestad                              0:37:29,0

                 11        37  .   Peter Tunek / Södra Vi IF                                                 0:38:11,0

                 12        20  .   Nicklas Unosson / Misterhults AIS                                    0:38:19,0

                 13        25  .   Jörgen Adolfsson / Hultsfreds LK                                    0:38:24,0

                 14          1  .   Magnus Jeppsson / ort: Attsjö                                        0:38:51,0

                 15        15  .   Kalle Andersson / IK Akele                                              0:39:17,0

                 16        33  .   Fredrik Granlund / ort: Eksjö                                            0:39:32,0

                 17        13  .   Kent Krawe / Hultsfreds LK                                              0:39:39,0

                 18        16  .   Ingemar Andersson / IK Akele                                          0:40:06,0

                 19        34  .   Niklas Samuelsson / ort: Ingatorp                                    0:40:51,0

                 20          9  .   Håkan Nilsson / Frödinge-Brantestad                               0:40:57,0

                 21        36  .   Slimo Safouane / Oskarshamns SK                                 0:41:06,0

                 22        21  .   Andreas Gustavsson/Ainemo / Hultsfreds LK                   0:41:38,0

                 23        24  .   Stefan Bergh / Västerviks OK                                          0:42:22,0

                 24          4  .   Adam Aylwald / ort: Storbrittanien                                    0:42:26,0

                 25          7  .   Thomas Thorsell / IK Tuna Södra                                     0:43:11,0

                 26          5  .   Anders Braf / Hässelby SOK                                           0:43:40,0

                 27          8  .   Anders Degerman / Blackstad IF                                      0:44:22,0

                 28        26  .   Peter Edgren / Hultsfreds OK                                          0:44:24,0

                 29        35  .   Abdelouahub Boussefres / ort: Oskarshamn                     0:46:42,0

  RaceMan är utvecklad av              B = Brutit       D = Diskvalific.                  den 22 augusti 2000   07:00                    Sida 3 av 5

    C O R R I G O


   == RaceMan ==                                                                         w w w . r a c e m a n . n u

        T i m e  M a n a g e r                                                                                                Totalt antal

                                                                        R E S U L T A T

                                                          Strandmilen 2008   2008-05-21

                                                                 Hultsfreds Löparklubb

               Plac.   Start nr.        Deltagare / Klubb                                                             Tid

            .

                                               Klass  1  Herrar  10 km                                      Antal:  36

                 30        19  .   Jan Larsson / Storebro sport club                                    0:47:49,0

                 31        28  .   Henrik Dunge / Åbro Kamratförening                                0:48:15,0

                 32        29  .   Putte Svensson / ort: Hultsfred                                        0:50:30,0

                 33          6  .   Nicklas Dahl / Team CTL                                                  0:50:43,0

                 34        27  .   Kjell Bergström / Swedish Match                                     0:50:45,0

                 35        17  .   David Karlsson / IK Akele                                                0:51:00,0

                 36        10  .   Åke Hammarsjöld / ort: Tuna                                            0:56:59,0

            .

                                               Klass  3  Herrar  5,4km                                      Antal:  17

                   1      111  .   Christoffer Fogel / Målilla-Mörlunda SKI                           0:17:28,0

                   2      103  .   Joakim Svensson / Hultsfreds LK                                    0:17:29,0

                   3      101  .   Daniel Jacobsson / Hultsfreds LK                                    0:19:01,0

                   4      114  .   Anders Emanuelsson / Målilla-Mörlunda SKI                     0:19:16,0

                   5      107  .   Hans Towe / Oskarshamns SK                                         0:19:23,0

                   6      102  .   Nils-Allan Torstensson / Hultsfreds LK                             0:19:34,0

                   7      113  .   Tony Zetterström / Målilla-Mörlunda SKI                           0:19:39,0

                   8      116  .   Jörgen Gustavsson / Hultsfreds LK                                 0:19:45,0

                   9      115  .   Stig Jonsson / Kisa SK                                                   0:20:29,0

                 10      112  .   Alexander Fogel / Målilla-Mörlunda SKI                            0:20:43,0

                 11      110  .   Lennart Pettersson / Målilla-Mörlunda SKI                         0:20:57,0

                 12      119  .   Niclas Andersson / ort: Mariannelund                               0:22:38,0

                 13      109  .   Mikael Eriksson / IK Akele                                                0:22:56,0

                 14      118  .   Anders Tuvesson / Hultsfreds LK                                     0:23:41,0

                 15      104  .   Mats Nyberg / Hultsfreds LK                                           0:23:59,0

                 16      120  .   Lars Nilsson / Målilla-Mörlunda SKI                                  0:24:42,0

                 17      105  .   Viktor Thorsell / IK Tuna Södra                                         0:25:43,0

            .

                                               Klass 5 Herrar motion 5,4 km                            Antal:  5

                   1      205  .   Thomas Ahlqvist / ort: Virserum                                       0:23:47,0

                   2      204  .   Erik Karlsson / Målilla-Mörlunda SKI                                 0:25:24,0

                   3      203  .   Mikael Fogel / Målilla-Mörlunda SKI                                  0:26:50,0

                   4      206  .   Gunnar Hansson / ort: Eksjö                                            0:28:54,0

                   5      202  .   Joakim Engqvist / 1342 RC                                             0:34:07,0

            .

                                               Klass 6 Damer motion 5,4 km                            Antal:  6

                   1      230  .   Emelie Danielsson / Hultsfreds LK                                   0:28:09,0

                   2      229  .   Beatrice Edgren / Hultsfreds OK                                      0:28:33,0

                   3      227  .   Annika Engqvist / I Lönns trätransporter                           0:31:20,0

  RaceMan är utvecklad av              B = Brutit       D = Diskvalific.                  den 22 augusti 2000   07:00                    Sida 4 av 5

    C O R R I G O


   == RaceMan ==                                                                         w w w . r a c e m a n . n u

        T i m e  M a n a g e r                                                                                                Totalt antal

                                                                        R E S U L T A T

                                                          Strandmilen 2008   2008-05-21

                                                                 Hultsfreds Löparklubb

               Plac.   Start nr.        Deltagare / Klubb                                                             Tid

            .

                                               Klass 6 Damer motion 5,4 km                            Antal:  6

                   4      164  .   Marie Dunge / Åbro Kamratförening                                 0:34:18,0

                   5      226  .   Maria Fagerfalk / ort: Åryd                                               0:41:43,0

                   6      228  .   Dagny Karlsson / SPF                                                    0:52:57,0

                      RaceMan är utvecklad av                 B = Brutit       D = Diskvalific.        den 22 augusti 2000                   07:00               Sida 5 av

Skribent: Anders Tuvesson

räknare 
sedan 2011-01-06

 

Postadress:
Hultsfreds LK
Anders Andersson, Slättvägen 14
57735 Hultsfred

Besöksadress:
Anders Andersson, Slättvägen 14
57735 Hultsfred

Kontakt:
Tel: 0732188589
E-post: anders_runners@hotma...

Se all info