Hoppa till sidans innehåll

Nils-Allan och Alexandra bäst i Stockholm

31 MAJ 2008 17:53
Alexandra sprang in på en helt otrolig 11 plats,7 i Sm i Stockholms marathon
på tiden 2.53.22 bara ett par minuter efter Malin Ewerlöv.
Nils-Allan kom i mål på 2.57.32 vilket var hans 12 lopp i Stockholm
varav han har sprungit 11 under 3 timmar,fantastiskt
bra gjort av våra duktiga löpare.
  • Skapad: 31 MAJ 2008 17:53

Kvinnor, Placering 1 - 250
Plac. Namn Född Förening/Ort/Land Startnr Tid
1 Isabellah Andersson 80 Hässelby SK K5 2.34.14
2 Lena Gavelin 74 Trångsvikens IF K3 2.40.43
3 Lilian Magnusson 68 Spårvägens FK K9 2.45.15
4 Ida Kovacs 75 Ungern K4 2.47.57
5 Anna von Schenk 73 Hässelby SK K10 2.49.08
6 Malin Ewerlöf-Krepp 72 Spårvägens FK K14 2.49.22
7 Veronika Brychcinova 75 Tjeckien K8 2.50.17
8 Kajsa Berg 79 Huddinge AIS K22 2.51.46
9 Margrethe Lögavlen 65 Norge K51 2.51.59
10 Emily Chepkorir Samikwa 85 Kenya K6 2.52.10
11 Alexandra Svensson 86 Hultsfreds LK K61 2.53.22
12 Virginie Vandroogenbroeck 71 Belgien K62 2.53.25
13 Irina Songerlaynen 71 Ryssland K7 2.54.00
14 Åsa Höög 71 Kumla SF K41 2.54.05
15 Julia Fernas 84 Kirgistan K15 2.56.20
16 Minna Kainlauri 73 Finland K45 2.58.45
17 Johanna Bohlin 90 IK Norrköping K25 2.59.00
18 Marlene Persson 70 Vattudalens LDK K56 3.00.29
19 Audhild Hestad 81 Norge K40 3.01.20
20 Jenny Jansson 76 Kattisavans IIF K42 3.01.31
21 Abebe Zinash Alemu 83 Etiopien K2 3.02.43
22 Veslemöy Hausken 73 Norge K126 3.06.24
23 Christina Greis 75 Hässelby SK K32 3.06.27
24 Anu Urjanheimo 75 Finland K171 3.06.39
25 Hedda Lund 85 Västerås K196 3.07.57
26 Gunilla Martinsson 61 Hässelby SK K52 3.08.23
27 Eva-Britt Karlsson 65 Sundsvalls FI K47 3.09.13
28 Anna Maria Caso 61 Italien K3450 3.11.39
29 Sally Gilbert 58 Storbritannien K31 3.11.42
30 Anna Hansson 73 FK Studenterna K39 3.12.54
31 Catharina Sundelöf 66 Huddinge AIS K60 3.13.07
32 Annabelle Forsmark 73 Göteborg K205 3.13.46
33 Heidi Haapasalo 71 Finland K35 3.14.19
34 Susanne Reiman 69 IK Akele K143 3.15.46
35 Sirkka Lyckholm 73 Kristinehamn K180 3.16.18
36 Kerstin Hallberg 57 IK Akele K38 3.16.27
37 Christin Bergkvist 67 FK Studenterna K23 3.17.06
38 Birgitta Karlsson 69 IFK Skövde K5014 3.17.38
39 Karin Schön 62 IF Kville K16 3.17.40
40 Kajsa Friström 65 Fredrikshofs FIF K29 3.17.54
41 Pia Ganeva 80 FK Studenterna K30 3.18.12
42 Helena Kvapil 71 Sthlm City Triathlon K104 3.18.30
43 Josephine Johansson 83 Villstad GIF K5011 3.18.30
44 Anna Tano-Nordin 82 Lulekamraterna K206 3.18.40
45 Leena Puotiniemi 76 Finland K58 3.18.46
46 Carina Claesson 62 Trollhättans IF K187 3.19.00
47 Åsa Olsson 65 Hörby K5021 3.19.56
48 Tiina Puranen 71 Finland K116 3.20.08
49 Caisa Carlzon 77 Brastad K312 3.20.11
50 Sara Grenmark 82 Hässelby SK K33 3.20.34
51 Essi Tamminen 83 Finland K150 3.20.34
52 Maria Grare 53 Portugal K5010 3.20.48
53 Antje Krause 72 Tyskland K5053 3.20.58
54 Hanna Persson 82 Hässelby SK K5061 3.21.01
55 Jeanette Anttila 68 Business Objects K3637 3.21.22
56 Rebecca Miller 68 IF Linnea K1374 3.21.35
57 Meta Steinbach Olsson 67 Team Blekinge K59 3.21.47
58 Kukka-Maaria Mustonen 77 Finland K213 3.22.05
59 Heddy Riismaa 80 Estland K3742 3.22.09
60 Sari Mäkinen 68 Finland K158 3.22.14
61 Anna Norén 68 Riviera FI K132 3.22.32
62 Edurne Azpiroz 76 Spanien K136 3.22.47
63 Pernilla Lundberg 72 Lenhovda IF K125 3.23.07
64 Siv Persson 70 Målilla-Mörlunda SKI K5009 3.23.08
65 Annika Faager 76 The E-Z-D Int. RK K3627 3.23.18
66 Mari Liikonen 72 Finland K109 3.23.22
67 Jenny Limby 77 Mora K5055 3.23.28
68 Mirva Asp 56 Finland K5052 3.24.09
69 Caoimhe Leahy 71 Irland K5058 3.24.32
70 Ingela Berrum Svennung 63 Solvikingarna K168 3.24.44
71 Veronica Petersson 69 OK Njudung K57 3.24.46
72 Linda Take 73 Rolls-Royce IF K170 3.24.47
73 Merja Ahonen 70 Finland K21 3.24.48
74 Taina Linna 60 Finland K122 3.24.50
75 Kaisa Haverinen 76 Finland K763 3.25.05
76 Beatrice Edvardsson 73 Team Ultratokarna RC K174 3.25.45
77 Mona Rydland 68 Norge K5046 3.25.56
78 Johanna Ryynänen 79 Finland K140 3.26.00
79 Patrizia De Acutis 76 Italien K5003 3.26.49
80 Åsa Edman 62 FGF Gotland K5060 3.26.53
81 Nina Varis 69 Finland K111 3.26.53
82 Betina Flade 64 Danmark K131 3.26.59
83 Sofia Johansson 85 Pappa&Fia mot seger K1216 3.27.24
84 Emma Haglund 70 Kärleken K142 3.27.36
85 Sofie Dovrén 65 Triathlon Väst K185 3.28.54
86 Hellevi Mankki 51 Finland K1809 3.29.38
87 Lena Martinsson 68 Martin,Rasmus,Molly K5008 3.29.47
88 Caroline Kullberg 79 Löplabbet K1924 3.29.51
89 Mirka Suominen 71 Finland K5054 3.30.03
90 Liselotte Klemming 78 Kalmar OK K182 3.30.25
91 Karin Johansson 79 Team Sthlim Marathon K144 3.30.35
92 Arja Pitkänen 67 Finland K118 3.30.53
93 Jaana Liias 67 Finland K123 3.31.05
94 Marit Karlsen 68 Norge K232 3.31.10
95 Eva Dyremark 66 AstraZeneca IF K149 3.31.22
96 Johanna Tokola 82 Finland K146 3.31.34
97 Barbara Rogge 68 Tyskland K5032 3.31.46
98 Lena Johansson 66 Hammarö K199 3.31.51
99 Jaana Salonen 79 Finland K444 3.31.57
100 Heidrun Meissner 63 Tyskland K124 3.32.25
101 Zara Öberg 76 Stockholm K155 3.32.44
102 Helena Fagraeus Lundström 81 Bromma Caviar K653 3.32.51
103 Liselotte Hammarström 65 Solvikingarna K5618 3.32.55
104 Riitta Hämäläinen 55 Finland K175 3.33.00
105 Inga-Sarah Lindholm 61 Vallentuna FK K244 3.33.06
106 Karin Nilsson 63 Uddevalla SK K5015 3.33.08
107 Anne Sundberg 60 Vännäs SK K355 3.33.13
108 Ulrika Gullberg 70 Brattås CK K130 3.33.37
109 Eva Backström 73 Team Blekinge K228 3.33.40
110 Julia Hermansson 84 IFK Sävsjö K677 3.34.11
111 Viveka Lindberg 65 Hemlingby LK K5628 3.34.22
112 Lene Michelsen 65 Danmark K647 3.34.23
113 Kerstin Burman 68 Spårvägen K721 3.34.26
114 Petra Torstensson 75 Ryssbergets IK K137 3.34.45
115 Frida Svensson Södermark 78 GoIF Tjalve K475 3.35.00
116 Sara Furestig 79 Länsförsäkringar K220 3.35.12
117 Angela Naishouler 80 Finland K405 3.35.14
118 Ellimaria Huusari 83 Finland K188 3.35.23
119 Karin Nordlund 50 Falkenbergs RR K162 3.35.24
120 Randi Edvardsen 66 Norge K204 3.35.29
121 Pirjo Sundell 62 Finland K176 3.35.29
122 Laura Soininen 80 Finland K128 3.35.35
123 Eva Hafner 64 Hägersten K193 3.35.42
124 Erika Rosén 83 Team Sthlm Marathon K2496 3.35.52
125 Paula Kajaste 66 Johanneshov K169 3.35.53
126 Päivi Männistö 58 Finland K5044 3.35.55
127 Mirja Rivas 71 Alingsås K479 3.36.11
128 Angelika Küng 60 Schweiz K780 3.36.12
129 Anu Ossberg 74 Finland K151 3.36.12
130 Minna Sahlbom 70 Finland K173 3.36.24
131 Ulrika Brandt 67 Årsta K184 3.36.26
132 Ann-Christin Lindberg 60 Lidingö K254 3.36.27
133 Ursula Hake 60 Tyskland K5596 3.36.41
134 Annika Rosell 66 Helsingborg K351 3.36.52
135 Päivi Raittinen 71 Finland K406 3.36.58
136 Renate Stemmer 50 Tyskland K154 3.37.07
137 Therese Stenberg 80 Göteborg K340 3.37.09
138 Christina Söderberg 65 Huddinge K153 3.37.26
139 Marianne Sigurdsdotter Honig 64 Tyresö K177 3.37.39
140 Tina Karlsson 80 Varberg K110 3.37.40
141 Åse Sandberg Hovden 57 Norge K214 3.37.41
142 Ulrika Möller 63 Trollhättan K5509 3.37.47
143 Victoria Eyre-Brook 83 Storbritannien K3694 3.37.57
144 Ylva Hedén 67 Team Sthlm Marathon K5026 3.38.02
145 Malin Boltorp 82 Bohusläns Taekwon-do K263 3.38.14
146 Caroline Svensson 64 IK Akele K127 3.38.21
147 Sari Hautala 70 Finland K5063 3.38.23
148 Charlotte Holst 74 Team Arctic K217 3.38.36
149 Anna Pernestål 78 Linköping K5629 3.38.39
150 Helen Sandqvist 82 Göteborg K2938 3.38.44
151 Kirsi Katila 72 Finland K161 3.38.54
152 Marie Nolin 80 Linköping K4001 3.38.56
153 Boel Månsson 61 Löddeköpinge K1854 3.39.06
154 Annemari Hämäläinen 73 Finland K224 3.39.16
155 Anita Larsson 61 Team Sthlm Marathon K103 3.39.19
156 Johanna Koskenkorva 72 Finland K148 3.39.22
157 Michelle Wallace 81 Domsjö K5059 3.39.30
158 Anette Boox 61 Team Sthlm Marathon K191 3.39.38
159 Anita Ruotsalainen 59 Finland K5039 3.39.47
160 Satu Taipale 79 Järfälla K371 3.39.51
161 Ulrika Linge 69 Exudo K245 3.39.53
162 Veronicka Nilsson 67 Umeå K356 3.40.09
163 Maria Holmström 64 Hässelby SK K5049 3.40.17
164 Frida Abrahamsson 75 Falun K5040 3.40.18
165 Charlotte Åström 79 IKS Umeå K5041 3.40.18
166 Riitta Rasimus 41 Finland K5036 3.40.37
167 Ann-Sofie Gunnarsson 81 Stockholm K5002 3.40.44
168 Åsa Storkull 70 Järna K271 3.40.58
169 Monica Lorentzon 45 Gagnefs IF K165 3.41.03
170 Virpi Ronkainen 67 Folksamkamraterna K5631 3.41.24
171 Eva Johansson 56 Karlstad K588 3.41.26
172 Pia Haarala 72 Finland K656 3.41.34
173 Helinä Turtinen 75 Finland K266 3.41.39
174 Marie Dasler 68 IF Start K5022 3.41.43
175 Linda Eriksson 74 Pixelfilm K5530 3.41.46
176 Maritha Lindström 62 Stockholm K5560 3.41.51
177 Josefina Karlsson 83 Spårvägen HF K200 3.42.05
178 Anna Larsson 74 Team Sthlm Marathon K506 3.42.10
179 Kristina Sjödin 72 Stockholm K1947 3.42.17
180 Jessica Greftén 66 Mölnlycke K203 3.42.25
181 Line Mette Höyheim 70 Norge K5607 3.42.32
182 Sofia Uppström 76 Uppsala K5561 3.42.34
183 Jennie Sandberg 70 Riala K590 3.42.42
184 Maie Kuusik 72 Estland K5056 3.42.48
185 Sofia Myrevik 77 Spring Girls&Boys K5568 3.42.53
186 Katarina Lilja 80 Framtidens IF K492 3.42.56
187 Anneli Bergefur 62 Aktivéra K5609 3.43.17
188 Pascale Denis 57 Frankrike K247 3.43.17
189 Minna Bäckman 71 Vin&Sprit IF K207 3.43.18
190 Sirpa Ropponen 60 Finland K178 3.43.19
191 Kristin Lundqvist 62 Sollentuna K365 3.43.31
192 Arnikki Bogdanoff 56 Finland K564 3.43.37
193 Mia Erixon 73 OMX K5572 3.43.38
194 Tiina Leinonen 62 Finland K277 3.43.39
195 Irja Hynynen 56 Finland K147 3.43.48
196 Anneli Hällgren 65 Huddinge K694 3.43.53
197 Cecilia Svensson 79 Stockholm K223 3.43.55
198 Pirjo Kurppa 48 Finland K274 3.44.10
199 Christa Maynard 74 Karolinska Inst. K683 3.44.18
200 Maria Mangfors Hallberg 77 Halmstad K270 3.44.29
201 Tuija Kataja 69 Finland K172 3.44.30
202 Anita Liew 61 IK Hakarpspojkarna K134 3.44.39
203 Päivi Takala 57 Finland K197 3.44.51
204 Monica Ferrucci 65 Italien K5593 3.44.54
205 Hanna Hellman 80 FastighetsEttan K6171 3.44.55
206 Katariina Turpeinen 65 Finland K409 3.45.02
207 Jennie Wickenberg 77 Malmö K5625 3.45.07
208 Johanna Hervonen 69 Finland K416 3.45.08
209 Magdalena Elinder 66 Hässelby SK K498 3.45.09
210 Nicole Mayr Olsson 90 Stockholm K2129 3.45.11
211 Susanna Hietaoja 82 Finland K231 3.45.17
212 Leena Ehrling 74 Finland K620 3.45.18
213 Jessica Jarhall 69 Linköping K623 3.45.26
214 Marie Nyqvist 77 Scandic K240 3.45.29
215 Sofia Löytynoja 63 Solvikingarna K5603 3.45.40
216 Pia Hedberg 64 Team Sthlm Marathon K1045 3.45.44
217 Annica Savikko 72 Haparanda K216 3.45.52
218 Minna Suominen 67 Finland K5589 3.46.07
219 Sirpa Hukari 75 Finland K6153 3.46.11
220 Ingrid Björk 59 Tranås K477 3.46.13
221 Marielle Lundqvist 78 Storbritannien K686 3.46.14
222 Minna Heinonen 70 Finland K739 3.46.15
223 Aase Bodin 77 Arterion AB K5522 3.46.21
224 Mervi Ketola 72 Finland K544 3.46.22
225 Karin Lagerholm 79 Stockholm K3720 3.46.24
226 Liselotte Palmqvist 67 Ericsson IF K669 3.46.25
227 Eeva Ahotupa 58 Finland K117 3.46.29
228 Sarah Skogberg 72 HRF K357 3.46.29
229 Kirsi Taskinen 60 Finland K579 3.46.39
230 Nicole Norrestad 74 RollOff K452 3.46.44
231 Roberta Angiolini 70 Italien K758 3.46.45
232 Maria Dahlgren 75 Tranås AIF K241 3.46.47
233 Ingrid Scheinhütte-Geiger 59 Tyskland K5030 3.46.58
234 Denise Bridges 70 Storbritannien K5517 3.47.02
235 Anna Nystedt 73 badcoffee.com K5617 3.47.26
236 Sofia Sundström 79 Nyköpings OK K881 3.47.32
237 Camilla Hennemann 72 Västra Frölunda K272 3.47.33
238 Irmtraud Beining 60 Tyskland K5024 3.47.39
239 Pia Pälvimäki 68 Finland K115 3.47.40
240 Janna Nieminen 73 Finland K434 3.47.41
241 Tuovi Lyytikkä 64 Finland K557 3.47.42
242 Annette Wisén 75 Västerås K464 3.47.42
243 Katarina Frisk 61 Karlstad K326 3.47.45
244 Christina Åsander 68 Näsvikens IK K195 3.47.47
245 Tove Leonard 78 New York K5520 3.47.48
246 Viktoria Gadd 75 Team Blekinge K767 3.47.51
247 Johanna Wachtmeister 69 AstraZeneca IF K112 3.47.54
248 Ann Malmsten 59 Team Sthlm Marathon K255 3.47.54
249 Britt Hellmark 50 Lidköpings IS K215 3.48.09
250 Carina Öhman 60 Skellefteå AIK K707 3.48
Män, Placering 1 - 250
Plac. Namn Född Förening/Ort/Land Startnr Tid
1 Willy Korir 78 Kenya 2 2.16.03
2 Bernard Mutai 78 Kenya 3 2.17.57
3 Paul Kipkemoi Tangus 74 Kenya 16 2.19.26
4 Phillip Bandawe 73 Zimbabwe 1 2.20.08
5 Abdelkarim Abdoulaye 82 Tchad 4 2.20.16
6 Dmytro Osadchy 77 Ukraina 9 2.22.33
7 Samuel Kiprotich Chepno 64 Kenya 64 2.23.24
8 Martin Musembe Musila 83 Kenya 14 2.24.44
9 Said Regragui 74 Hässelby SK 7 2.25.25
10 Marko Vaittinen 70 Finland 13 2.26.29
11 Kristoffer Österlund 72 IFK Umeå 21 2.26.29
12 Laban Siro 84 Kenya 63 2.26.56
13 Vasiliy Glukhov 83 Ryssland 17 2.27.42
14 Kent Claesson 71 Spårvägens FK 6 2.27.44
15 Mikael Lindberg 84 Edsbyns IF 55 2.28.15
16 Valeriy Pisarev 79 Kirgistan 23 2.29.42
17 Marek Poszepczynski 75 Enhörna IF 28 2.30.16
18 Emil Lerdahl 82 Hammarby IF 65 2.33.02
19 Patrik Gustafson 70 Brittatorp TK 29 2.33.47
20 Anders Szalkai 70 Spårvägens FK 20 2.34.01
21 Anssi Raittila 76 Finland 26 2.34.50
22 Johan Hamrin 78 Sävedalens AIK 42 2.35.05
23 Torben Pedersen 72 Hässelby SK 71 2.36.05
24 Henrik Olsson 75 TV-88 70 2.37.17
25 Cédric Schwartzler 74 FK Studenterna 24 2.38.07
26 Johan Dahl 71 Högbo AIK 35 2.39.07
27 Daniel Fåhraeus 67 Strömnäs GIF 2412 2.39.07
28 Javier Otermin 71 Spanien 367 2.39.42
29 Johan Lindkvist 75 FK Studenterna 56 2.39.51
30 Erik Pettersson 87 Visborgs OK 15185 2.39.54
31 Björn Torssell 80 Hässelby SK 83 2.40.02
32 Adrian Canossa 74 Costa Rica 34 2.40.04
33 Per Åsberg 68 Rånäs 4H 89 2.40.34
34 Johan Ehrs 72 Finland 36 2.40.40
35 Christer Ryman 66 Skillingaryds FK 75 2.41.01
36 Patrik Nyström 70 SAS Löp&Motion 15210 2.41.05
37 Jonas Nilsson 70 Lidköpings IS 195 2.42.10
38 Matthew Blunden 80 Storbritannien 68 2.42.52
39 Eric Lebreton 66 Frankrike 54 2.42.54
40 Jean Rene Hardy 67 Frankrike 15155 2.43.25
41 Yuriy Slastennikov 64 Ryssland 15135 2.43.37
42 Kenneth Boman 76 Lulekamraterna 33 2.43.46
43 Martin Gidewall 76 IFK Tumba 39 2.44.05
44 Niklas Wikner 64 Tranås AIF 87 2.44.14
45 Janne Klasila 79 Finland 149 2.44.33
46 Henrik Örnstedt 78 IF Göta 90 2.44.44
47 Olof Thunegard 68 FGF Gotland 82 2.44.56
48 Reima Hartikainen 63 IFK Skövde 44 2.45.19
49 Ari Jussila 60 Finland 8702 2.45.34
50 Mika Ekonen 74 Finland 37 2.45.44
51 Anders Marcusson 77 Rånäs 4H 120 2.45.44
52 Ulf Andre 67 USA 341 2.45.46
53 Ronny Halvarsson 67 IFK Mora 115 2.46.02
54 Magnus Hejdenberg 68 Segeltorp 363 2.46.06
55 Markus Grönroos 79 GoIF Tjalve 40 2.46.20
56 Daniel Nilsson 74 FK Studenterna 187 2.47.02
57 Friedrich Fröhlich 60 Österrike 15175 2.47.03
58 Tor Almgren 64 FK Studenterna 155 2.47.19
59 Juha Laitinen 82 Finland 210 2.47.21
60 Kimmo Pajula 75 Finland 15081 2.47.28
61 Henrik Stridh 84 Heleneholms IF 2065 2.47.32
62 Michael Kälebo 79 IFK Halmstad 53 2.47.56
63 Aron Kis Ungern 52 2.47.57
64 Ole Petter Ringnes 65 Norge 142 2.48.01
65 Mikael Rappe 75 Audioteco 288 2.48.11
66 Thommy Larsson 65 Sundsvalls FI 169 2.48.23
67 Juan Antonio Gomez del Amo 69 Spanien 15160 2.48.27
68 Waldemar Schröer 77 Enhörna IF 77 2.48.32
69 Kristoffer Sideby 72 Ullevi FK 214 2.48.40
70 Anders Forsgren 67 Skellefteå AIK 15192 2.49.00
71 Patrik Eklund 82 Handelsbanken IF 191 2.49.04
72 Mattias Gärdsback 78 FK Studenterna 190 2.49.07
73 Thomas Letterkrantz 64 Team Blekinge 112 2.49.08
74 Sören Palshöj 78 Danmark 62 2.49.08
75 Lasse Kumpulainen 70 Finland 143 2.49.45
76 Jonas Janegren 79 Irfu IF 1623 2.49.46
77 Enrique Vera Ibanez 54 Eskilstuna Friidrott 15076 2.49.51
78 Johan Ställberg 80 IFK Tumba 15100 2.49.52
79 Per Källgården 75 Fredrikshofs FIF 245 2.49.53
80 Tapio Tikkanen 55 Finland 201 2.50.05
81 Arturo Ulate 73 Costa Rica 85 2.50.08
82 Jonas Larsson 71 FK Studenterna 105 2.50.20
83 Ragnar Freij 84 Högsbo AIK 15008 2.50.41
84 Carl-Johan Olofsgård 54 Hässelby SK 69 2.50.54
85 Mokhtar Bennis 67 Örebro AIK 128 2.50.59
86 Henrik Åkerlund 86 Huddinge AIS 196 2.51.00
87 Andrzej Gipsiak 57 Polen 159 2.51.04
88 Anders Eriksson 77 IFK Mora 16012 2.51.11
89 Magnus Larsson 80 Solna 144 2.51.15
90 Jari Uusitalo 63 Finland 152 2.51.29
91 Aidas Ardzijauskas 71 Litauen 15167 2.51.44
92 Mikael Jarås 66 OMX 16023 2.51.57
93 Micael Lindqvist 72 Skillingaryds FK 147 2.52.01
94 Patrik Verme 74 Oscars Stjernor 192 2.52.09
95 Torbjörn Staaf 63 IFK Tumba 79 2.52.15
96 Martin Lieberz 77 Tyskland 262 2.52.16
97 Jan Inge Dahl 60 Norge 372 2.52.17
98 Peter Jonsson 64 Södertälje IF 111 2.52.18
99 Ali Beghennou 64 Frankrike 15132 2.52.22
100 Lars-Åke Ekman 60 IKS Umeå 129 2.52.30
101 Anders Karnfält 61 FK Studenterna 185 2.52.32
102 Andreas Petschar 69 Österrike 15137 2.52.41
103 Bernie Jackson 71 Solna 124 2.52.42
104 Harri Hedgren 59 Finland 202 2.52.52
105 Tomasz Antosiak 79 Polen 15198 2.52.53
106 Rosario Torrisi 62 Finland 122 2.52.59
107 Vlasis Karavasilis 73 Grekland 11993 2.53.02
108 Tomas Fridh 73 Stocksäters IF 158 2.53.14
109 Tommy Vikman 76 Upsala IF 174 2.53.14
110 Jerry Karlsson 68 Björnstorps IF 136 2.53.17
111 Fredrik Elinder 66 Hässelby SK 116 2.53.17
112 Kaj Lahti 67 Kungsbacka 140 2.53.19
113 Marino Mateos 58 Spanien 15041 2.53.22
114 Christian Wegmann 68 Operans IF 15044 2.53.32
115 Tor Eivind Fröen 67 Norge 15108 2.53.33
116 Anders Ericson 62 Fredrikshofs FIF 334 2.53.34
117 Erik Anfält 76 Örebro AIK 161 2.53.35
118 Ludvig Myrenberg 66 Sthlm City Triathlon 293 2.53.49
119 Tommy Gustavsson 65 Piteå 10642 2.53.56
120 Hannu Saarijärvi 81 Finland 2456 2.54.05
121 Jarno Kuusisto 73 Finland 239 2.54.07
122 Enda Dooley 74 Irland 15178 2.54.11
123 Ismo Hellsten 62 Finland 15088 2.54.21
124 Stefan Gustafson 66 Örebro AIK 66 2.54.23
125 Per Andersson 81 IK Akele 200 2.54.29
126 Mattias Karlsson 74 Stockholm 148 2.54.32
127 Per Rollmark 68 IS Göta 618 2.54.42
128 Petri Huhtala 63 Finland 15074 2.54.48
129 Fredrik Rosenquist 66 Team Blekinge 2863 2.54.58
130 Kjell Danfors 68 Mullsjö SOK 626 2.55.46
131 Uhlie Evertsson 60 Boo IF 15115 2.55.48
132 Sten Erik Braskén 61 Finland 137 2.55.53
133 Magnus Hansson 76 Kvarnsvedens FIK 43 2.55.59
134 Jonas Birgersson 79 Solvikingarna 2139 2.56.00
135 Leiv-Terje Arnevik 68 Norge 15110 2.56.03
136 Toni Koppanen 63 Finland 15051 2.56.04
137 Magnus Lageson 73 Team Artic 175 2.56.10
138 Christian Ritella 72 Vi som springer 203 2.56.12
139 Frédéric Rabenne 73 Malmö 15067 2.56.12
140 Tamas Szabo 74 Ungern 102 2.56.18
141 Daniel Brånn 82 Kumla SF 15036 2.56.19
142 Olof Ranhagen 74 Vallentuna FK 208 2.56.20
143 Timo Heikkilä 57 Finland 146 2.56.20
144 Kristjan Vares 80 Estland 16457 2.56.28
145 Jörgen Thorsell 52 Kvarnsvedens FIK 380 2.56.29
146 Olof Mattiasson 67 Södertälje 126 2.56.29
147 Robert Nilsson 84 Hallby 781 2.56.31
148 Mattias Jonson 80 Solvikingarna 15164 2.56.33
149 Jyrki Laine 67 Finland 207 2.56.33
150 Peter Holzknecht 73 Österrike 359 2.56.35
151 Stefan Andersson 67 Skillingaryds FK 106 2.56.40
152 Greger Halling 67 Alnö 108 2.56.40
153 Carsten Schultz 69 Tyskland 15022 2.56.56
154 Tapio Talvitie 58 Finland 15201 2.56.56
155 Olof Norberg 80 Sthlm City Triathlon 495 2.56.57
156 Patrik Karlsson 62 Team Skavsåret IF 123 2.56.59
157 Janne Pulkkinen 72 Finland 101 2.57.02
158 Juha Keskitalo 69 Finland 197 2.57.03
159 David Shanks 79 Högdalen 15009 2.57.04
160 Mika Kilpeläinen 68 Finland 121 2.57.15
161 Peter Rosén 66 FK Studenterna 5653 2.57.24
162 Henrik Tiberg 76 FK Studenterna 404 2.57.31
163 Dag Wassdahl 58 Hammerdals IF 107 2.57.32
164 Nils-Allan Torstensson 57 Hultsfreds LK 160 2.57.32
165 Johan Sand 72 Huddinge AIS 76 2.57.39
166 Teemu-Ville Ahokas 81 Finland 15097 2.57.39
167 Mikael Johanson 77 FK Studenterna 3489 2.57.49
168 Sami Nahkala 72 IS Göta 544 2.57.54
169 Espen Henriksen 73 Norge 15025 2.57.55
170 Magnus Söderberg 69 3M Svenska AB 731 2.58.08
171 Günther Sasse 64 Tyskland 271 2.58.10
172 Sigmund Hauge 61 Norge 118 2.58.13
173 Henno Haava 73 Estland 223 2.58.13
174 Jari Puolakka 73 Finland 794 2.58.15
175 Kurt Göransson 59 Västervik 311 2.58.19
176 Grigoris Skoularikis 81 Grekland 15188 2.58.20
177 Michael Lancaster 75 Frankrike 15102 2.58.20
178 Fredrik Svanfeldt 63 Hässelby SK 80 2.58.23
179 Lars-Erik Höög 66 Kumla SF 15049 2.58.26
180 Peter Kengo 66 Finland 179 2.58.30
181 Sauli Risku 69 Finland 539 2.58.30
182 Ian Sharman 80 Storbritannien 15023 2.58.31
183 Andreas Stenmark 71 IK Akele 397 2.58.33
184 Anders Folmer 74 Kaffeknappen.se 199 2.58.37
185 Johan Danelius 68 Spånga 1757 2.58.39
186 Helge Olsson 59 Brattås CK 344 2.58.40
187 Jörgen Holmqvist 66 Heleneholms IF 132 2.58.42
188 Peter Sandberg 72 Brandkårens IK 16487 2.58.44
189 Mikael Andersson 77 Boden 9997 2.58.51
190 Peter Nilsson 63 Elmhult SC 15079 2.58.51
191 Giovanni Colombini 72 Italien 15106 2.58.55
192 Fredrik Österberg 78 x3m 180 2.58.55
193 Pasi Fränti 67 Finland 1804 2.58.55
194 Anders Bagge 59 IK Akele 114 2.59.01
195 Gernot Breitschuh 67 Tyskland 15171 2.59.02
196 Petri Härmä 69 Finland 2167 2.59.05
197 Kalle Maunumäki 67 Finland 326 2.59.06
198 Pekka Sääskilahti 74 Finland 1823 2.59.16
199 Francisco Jose Herrera Gijon 64 Spanien 15123 2.59.16
200 Laurent Bouly 68 Frankrike 15129 2.59.18
201 Jussi Tokola 78 Finland 3623 2.59.19
202 Magnus Lennartsson 64 Ericsson IK 204 2.59.20
203 Jonas Carlson 71 Solvikingarna 212 2.59.21
204 José Mendes 71 Portugal 2089 2.59.22
205 Nils Edvardsson 71 Capital C AB 231 2.59.30
206 Martin Gidlund 75 Hägglunds IoFK 183 2.59.34
207 Morten Sager 72 Majornas IK 15020 2.59.35
208 Lars Lundsjö 62 Solvikingarna 15043 2.59.37
209 Marko Veijalainen 67 Finland 272 2.59.37
210 Peter von Schalien 66 IF Göta 235 2.59.38
211 Lars Åkerman 64 Heleneholms IF 2145 2.59.38
212 Anders Svensson 78 Halmstads Garnision 178 2.59.39
213 Markus Britz 65 Tyskland 15034 2.59.43
214 Jonas Gårder 74 Brandkårens IK 2285 2.59.46
215 Mattias Oskarsson 77 Stockholm 448 2.59.47
216 Hans Furuland 56 Uppsala LK 127 2.59.52
217 Peter Lublin 73 Trollhättan 15122 2.59.56
218 Bengt Engdahl 69 TV -88 2131 3.00.00
219 Ville Mattila 71 Finland 314 3.00.02
220 Carl Johansson 79 Gnosjö 2261 3.00.05
221 Matthias Weiszflog 66 Tyskland 16398 3.00.25
222 Kjell Svensson 63 Vilsta IK 328 3.00.32
223 Sven Buchheister 66 Tyskland 11960 3.00.33
224 Jonas Åhström 63 Råda IK 194 3.00.42
225 Jerker Öhrfeldt 77 Solna 15158 3.00.43
226 Carl Selander 72 Tromsö 15170 3.00.51
227 Janne Eklund 70 Finland 452 3.00.52
228 Sami Sihvonen 80 Finland 131 3.00.53
229 Antti Peltola 85 Finland 2400 3.01.02
230 Mårten Klingberg 68 AS Nälsta 843 3.01.02
231 Fredrik Johansson 85 Ullevi FK 48 3.01.07
232 Erasmo Allocca 73 Italien 15046 3.01.19
233 Douglas Roos 68 Bromma 198 3.01.23
234 Erik Gremo 83 Skedvi Prästgård 15002 3.01.26
235 Hans Daniels 57 Reebok 266 3.01.32
236 Kosti Savolainen 65 Finland 437 3.01.43
237 Martin Klenk 61 Tyskland 290 3.01.43
238 Mats Zackrisson 68 Hönö 133 3.02.04
239 Marco Blixt 68 Sida/Natur 229 3.02.06
240 Peter Mickos 67 Stocklunda Rör 297 3.02.10
241 Lars Olsson 70 Sisu Forshaga SK 220 3.02.16
242 Mark Braley 72 Storbritannien 215 3.02.25
243 Daniel Lindholm 80 Dalregementets IF 15018 3.02.25
244 Göran Nilsson 58 FK Studenterna 166 3.02.31
245 Tarmo Reitsnik 72 Estland 333 3.02.42
246 Peter Börjesson 78 FK Studenterna 251 3.02.43
247 Jukka Elomaa 72 Finland 409 3.02.43
248 Per Hammaräng Grip 59 Högby IF 347 3.02.52
249 Fredrik Hellgren 72 Spårvägens FK 45 3.02.54
250 Amos Brennecke 64 Tyskland 309 3.03.00

Resultaten producerade av Jomsborg AB och EST AB
Synpunkter på resultaten lämnas till This is a mailto link
Länk till fler resultat
Skribent: Anders Tuvesson

räknare 
sedan 2011-01-06

 

Postadress:
Hultsfreds LK
Anders Andersson, Slättvägen 14
57735 Hultsfred

Besöksadress:
Anders Andersson, Slättvägen 14
57735 Hultsfred

Kontakt:
Tel: 0732188589
E-post: anders_runners@hotma...

Se all info